loader
Encyklopedia wiedzy

Chorofil – lucerna efektywne oczyszczenie organizmu

Okres letni to znakomity moment na na dokładne oczyszczanie organizmu. Organizm niezanieczyszczony szkodliwymi substancjami to organizm zdrowy. Znikają blokady fizyczne i psychiczne, komórki znacznie szybciej się regenerują i naprawiają. Nie trzeba im w tym pomagać żadnymi specjalnymi środkami, gdyż ciało samo najlepiej wie co ma zrobić. Jest tylko jeden warunek - trzeba pozbyć się szkodliwych substancji.

W dobrze odżywionym, oczyszczonym organizmie choroby rozwijają się dużo rzadziej. Słabość i brak energii również nie jest wtedy naszym częstym towarzyszem. Brzmi ciekawie, pytanie tylko jak oczyścić organizm tak poczuć prawdziwe efekty? Naszym najlepszym pomocnikiem może okazać się chlorofil, który występuje w roślinach zielonych

Czym jest chlorofil?

Chlorofil to barwnik, który występuje w większości roślin, w algach i sinicach. Często zwany jest także słonecznym barwnikiem, który absorbuje energię słoneczną. Znaleźć go można przede wszystkim w zielonych częściach roślin, głównie w liściach. Wskazuje na to nawet sama nazwa, która wywodzi się od greckich słów zielony i liść.

Chlorofil posiada działanie wzmacniające, przyspiesza także przemianę materii. W połączeniu z żelazem znakomicie sprawdzi się w leczeniu anemii. Niszczy bakterie gnilne, pomaga w regulowaniu flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Przyjmowanie go pozwala także zapobiegać niedoborom witaminy B12. Dzięki jego właściwościom będziemy w stanie wyeliminować nieprzyjemny zapach potu, oddechu, a także odchodów.

energia słoneczna

Chlorofil - energia słoneczna

Wiele osób uwielbia kąpiele słoneczne. Regularne przebywanie na zewnątrz (oczywiście z umiarem) sprawia, ze będziemy czuć się znacznie lepiej i wyglądać zdrowiej. Bezwiednie staramy się zapewnić sobie jak najwięcej światła słonecznego. Między innymi to dlatego stroje kąpielowe są tak skąpe, po to by jak najbardziej eksponować ciało na promienie słoneczne. Niewiele osób wie natomiast, że można dostarczyć sobie substytut światła słonecznego, w postaci chlorofilu.

Jest to niezwykle ważna substancja. Życie nie jest w stanie wytrzymać bez słońca, ale bez chlorofilu również nie będzie w stanie się narodzić. Z tego powodu, spożywanie chlorofilu jest jak kąpiel słoneczna dla wnętrza naszego organizmu.

Chlorofil dla zdrowia

Chlorofil i jego właściwości doceniano już w czasach starożytnych. To on jest odpowiedzialny za transport tlenu i dlatego ma tak ważną rolę, gdy chodzi o wspieranie bakterii aerobowych. Im więcej chlorofilu będziemy spożywać, tym lepszy będzie stan naszego organizmu, flory jelitowej i ogólne zdrowie. Chlorofil czasami nazywany jest żywą krwią roślin, gdyż jego budowa jest zbliżona do budowy komórki hemoglobiny, a różnica występuje tylko w centralnym atomie. U człowieka jest to żelazo, a w przypadku chlorofilu mamy do czynienia a centralnym atomem magnezu.

Ważne jest więc, by spożywać jak najwięcej świeżych roślin i dostarcza sobie do organizmu tę cenną substancję. Nie zaszkodzi to nam w żadnym stopniu, a może tylko pomóc i sprawić, że nasz organizm będzie lepiej funkcjonował.