loader
Płynny chlorofil

Czy wiesz, że płynny chlorofil usuwa z organizmu toksyny i metale ciężkie?

Chlorofil w wersji płynnej posiada moc regenerującą i odnawiającą komórki. Ponadto skutecznie usuwa wolne rodniki i powoduje wzrost ilości witamin A, E czy K. Przy okazji może oczyszczać wątrobę i jelita oraz usuwać z organizmu nagromadzone w nim toksyny np. metale ciężkie. Dodatkowo wpływa oczyszczająco na krew, zwiększając jej krzepliwość.

Za sprawą płynnego chlorofilu ciśnienie tętnicze jest dobrze wyregulowane. Oprócz tego wspomaga on układ krwionośny, trzustkę czy tarczycę. Odnawia komórki organizmu i dobrze radzi sobie z wolnymi rodnikami. Tym samym skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry. To dzięki niemu witaminy A,  K i E są wytwarzane w dużych ilościach w organizmie. Ponadto chlorofil powoduje zmniejszenie zakwaszenia organizmu. Jeśli przyjmowany jest w sposób systematyczny, może powodować również zwiększenie ogólnej odporności organizmu.

WŁAŚCIWOŚCI CHLOROFILU

Na tym jednak nie koniec. Chlorofil nazywany powszechnie krwią roślin dobrze sprawdza się przy leczeniu anemii, gdyż dodaje energii. Kobiety karmiące dzieci piersią mogą wykorzystywać go jako środek, który wspomaga laktację. Poza tym jest pomocny w regulacji cyklu miesiączkowego. Sprawdza się doskonale przy bólu gardła, gdy skóra znalazła się w stanie zapalnym lub w przypadku jakichkolwiek problemów ze stawami.

Chlorofil jak najbardziej warto stosować każdego dnia. Wykorzystywany może być w przypadku osób chorych na cukrzycę, gdyż zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę. Przy okazji wspomaga równowagę mikrobiologiczną jelit. Powoduje nawilżenie skóry, nawet tej uszkodzonej. Za sprawą chlorofilu rany goją się znacznie szybciej niż zwykle.

właściwości chlorofilu

Z jakiego powodu jest nam potrzebny płynny chlorofil?

Ludzie mają duże zapotrzebowanie na słońce i to niezależnie od pory roku. Wprawdzie słońce i jego promieniowanie niekiedy wpływają na skórę niekorzystnie, ale bez niego człowiek jest zły i kiepsko się czuje. Promieniowanie słoneczne nadaje skórze łady i zdrowy wygląd. W organizmie ludzkim zachodzi również wiele procesów chemicznych, do przebiegu których chlorofil jest w zasadzie niezbędny. W praktyce w naturze najwięcej jest go w zielonych roślinach.

Życie powstaje dzięki działaniu słońca i proces ten nie mógłby odbywać się bez chlorofilu. Jego najważniejszym źródłem są oczywiście zielone rośliny. Budowa chlorofilu jest podobna w dużej mierze do budowy hemu znajdującego się w ludzkiej krwi. Krew niekiedy oczyszcza ciało z toksyn, transportuje krew i dwutlenek węgla,a  chlorofil z kolei utrzymuje równowagę biochemiczną całego organizmu. To on oczyszcza narządy i usuwa wszelkie patogeny. Powinny po niego sięgać przede wszystkim osoby zmęczone, apatyczne i te, które nie mają kontaktu ze słońcem na co dzień.